Ödüllü Concepting

Takım çalışması olarak parçası olduğu, görev bazında projenin ön planında yer aldı. "En yaratıcı" klasmanda ödül'e layık görüldü.

Dijital Film
Concepting + Illustration

osmanakbay kariyerinde all in one projeler’ini geliştirirken, takım olarak da bir çok projede hakkını vererek projeler geliştirdi. “Konu Bira” bir Efes Projesiydi. osmanakbay 2006 yılında ilk kez sektöre giriş yaptığı ilk 6 ayda Efes Pilsen için bir proje yapmıştı ve ilk adımında ilk ödülünü yine Efes Pilsen ile sahip oldu. Tekrar Efes markasıyla buluşması ve bir rol alması gayet güzel.Projede yer alan çok fazla kişi oldu. Projenin en önemli yanı concepting di. osmanakbay’dan önce 5’den fazla kez çalışılmış ve arzu edilen sonuç alınamayınca osmanakbay’a devredilmiştir. Sonradan dahil olarak projeyi güçlendirecek görsel yaratıcı zemini oluşturmak çok önemliydi. Geliştirilen karton zemin ve illistrasyonlarla güçlenen bir yapı kurma fikri ile projenin gücüne güç katarak tatmin edici bir görsel dünya oluştu.

Kristal Elma ve Felis olmak üzere birçok ödül alan ve yaratıcı bulunan bir çalışma ile ödüllere layık görüldü.

Behance

 


popup image

Herşey yaratıcı bir his için…

Proje de yoksunuz. 5 kişi el değiştirdi ve sonunda sizde buna dahilsiniz. Herşey böyle başladı. Projeyi ayağa kaldıracak bir fikir bulmak böyle durumlarda baskılar. Filmin her sahnesinde kullanılacak konsepti belirleyip, 3D setup’ı yapılarak ışık düzeni ve kamera ile göz alıcı hale getirildiğinde nasıl bir şey ortaya çıkacak gelin görelim. Ama daha önce filmden karelerin paylaşıldığı alttaki videoları izleyelim.osmanakbay’ın konsept fikrini üretim taslakları

popup imagepopup imagepopup image

Diğer sahneler