sanatabiyer "En iyi website"

osmanakbay tarafından tamamı UX'dan UI'ye geliştirilen. 4 farklı organizasyondan "En iyi website" ödülüne layık görüldü.

UIUX Product Designosmanakbay’ın sanatabiyer’i

Sanat kökenli olan biri için harika bir proje değil mi? Üstelik dijital projenin tamamının rol’ü osmanakbay’ın elindeydi. Aldığı görevler Müşteri, UX Design, UI Design, Motion Design, Creative Mechanic, Motion Graphics olarak çok boyutludur. Tasarım bittiğinde yazılımcı ile yürütülmesini sağladı. Ürün tasarımı kapsamında değerlendirilen sitenin concept geliştirmesinde bazı noktalar geleneksel taraf ile senkronize edildi. Projenin her alanında muazzam odak ile farklı bir tasarım kurgusu yaratıldı. Tasarım aşaması bittiği sırada arkadaşına bu işin ödül alacağını söyleyen osmanakbay tam 4 kez “En iyi website” onuruna erişilmesine vesile oldu, yapısında bulunduğu ajansını onure etti. Bu son gelen ödüllerle beraber toplam ödül sayısını 93’e sabitledi.

Behance

Genç Sanat’ın Platformu

Sanatta yer bulmak isteyen sanat okulu öğrencilerinin özel platformu “sanatabiyer”. Proje kapsamında çalışmalar siteye yüklenir. Yüklenen işler kreatörler tarafından seçilerek sırayla Doğuş iştiraklerinde sunulur. Alıcılar Doğuş’un firmalarında; bir restoranda, bir otomotiv merkezinde sergilenerek sanatseverin görebilmesi ve beğendikleri bu eseri alarak eser sahibine katkı verdiği gibi bazı dönemlerde açılan karma sergilerde de bu resimler sergilenmektedir.

Hiçbir ifade kısıtı olmayan bu platform. Sanatın özgür kalabilmesi adına gençlerin meydan okuduğu kaliteli bir platform olarak toplamda 3 kez ödül almıştır.

Dijital Mecra | Doğuş Grubu, sanatabiyer. 2017-Halen
Kristal Elma, Felis, Mixx Awards, Kırmızı ( 4 Awards )

CREDITS / ROLES

DİJİTAL

Dijital Art Director
UI Designer
UX Designer 
Motion Designer
Concepting
Motion Graphics
Video Editing & Composition

Dijital Branding & Product Design
Client Communication 
by osmanakbay

Copywriter
Kutsal Bayraktar

Stajer
Gökçe Gök

GELENEKSEL
Branding & Art Director
Burcu Çeliksap


Copywriters
Serkan Ün, Doruk Özer


Creative Director
Görkem Yeğin

 

Kristal Elma
Doğuş – Sanata Bi’Yer | En iyi website “sanatabiyer.com” Birincilik


Felis
Doğuş – Sanata Bi’Yer | Kategori-Bölüm: Genel Kategoriler – Kurumsal Site


IAB MIXX Awards
Doğuş – Sanata Bi’Yer | Website Category “sanatabiyer.com” Gümüş mixx


Kırmızı
Doğuş – Sanata Bi’Yer | Kırmızı Ödülleri / Başarı Ödülü “sanatabiyer.com”